مشارکت نظام مهندسی در حماسه سیاسی و اقتصادی

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از برنامه این شورا برای حداکثر سازی مشارکت اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان در حماسه سیاسی و همچنین حماسه اقتصادی در سال 92 خبر داد.

سید مهدی هاشمی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا) مهمترین رویداد سازمان نظام مهندسی ساختمان در سال 91 را برگزاری اجلاس سالانه این سازمان در تیرماه سال گذشته در کرمانشاه برشمرد و افزود: در این اجلاس برنامه های کلی سازمان نظام مهندسی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که موجب عملکرد مثبت این سازمان در سال 91 شد.
هاشمی در پاسخ به این سئوال که برنامه سازمان نظام مهندسی ساختمان در سال 92 چیست گفت: با توجه به اینکه برنامه های این سازمان دراز مدت است در وهله اول برنامه سال قبل را ادامه خواهیم داد که شامل اجرای کامل قانون نظام مهندسی ساختمان و مخصوصا اجرای ماده 33 این قانون می باشد. وی همچنین پیگیری موضوع پیاده سازی معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی را نیز از مهمترین دستورکارهای سال 92 سازمان نظام مهندسی ساختمان اعلام کرد.
رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در پاسخ به پرسش خبرنگار شاسا که ادامه بحث شناسنامه فنی ساختمان در سال جدید چگونه دنبال خواهد شد نیز گفت: همزمان به شروع فعالیت جدی شهرداری ها در سال جدید و صدور پروانه های جدید ساختمان در سال 92 ، برنامه اجرایی صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمانها از روز شنبه 17 فروردین توسط سازمانهای نظام مهندسی استانه به طور جدی پیگیری خواهد شد.
هاشمی همچنین از موفقیت این سازمان در ساماندهی بحث گودبردایهای ساختمان در کشور خبر داد و گفت : موضوع ایمنی گودبرداری ساختمانها در شهرهای مختلف کشور متفاوت است و تهران از این جهت و به خاطر حجم ساخت و ساز موقعیت ویژه ای دارد که خوشبختانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در سال گذشته با اعمال کنترل مضاعف بر گودبرداریها اقدام مثبتی انجام داد و تنها مواردی که اخطارهای فنی را نادیده گرفته بودند دچار حادثه شدند ولی در کل طی سال 91 شاهد کاهش تلفات و خسارات ناشی از حوادث گودبردای بودیم. هاشمی با اینکه برنامه جلوگیری از گودبرداری های غیرایمن در سال جدید نیز ادامه خواهد یافت از عزم جدی سازمان نظام مهندسی ساختمان برای برخورد با متخلفین این بخش خبر داد.
به گزارش شاسا رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کل کشور همچنین با اشاره به نامگذاری سال 92 به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری از برنامه این سازمان برای اجرایی نمودن شعار امسال در بخش ساختمان خبر داد.
هاشمی با بیان اینکه تقریبا یک سوم منابع کشور در بخش ساختمان هزینه و سرمایه گذاری می شود گفت: به زودی در جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور که در فروردین ماه جاری در شهر قم برگزار خواهد شد نقش مهندسان در تحقق شعار امسال و برنامه های امسال سازمان نظام مهندسی ساختمان جهت حداکثرسازی مشارکت اعضا در حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی بر اساس ارتقای کیفیت ساخت و سازهای کشور اعلام خواهد شد.